Listopad v ZŠS VI.

Začátek listopadu nás zastihl všechny doma při distanční výuce. Do školy jsme se vrátili až ve středu 18. listopadu. V dalších dnech jsme prožívali projekt věnovaný Výchově ke zdraví s názvem Bramborový týden. Vyprávěli jsme si, jaká jídla se dají z brambor připravit, a která máme nejraději. Jaké pokrmy z brambor připravovali naši předkové, kdy a odkud se k nám brambory dostaly. V hodině matematiky jsme si brambory zvážili a odhadovali, kolik kilogramů asi jeden člověk za rok sní. Ve výtvarné výchově jsme si z brambor vyrobili tiskátka a tiskli jsme na barevný papír vánoční a zimní motivy. V pracovním vyučování jsme z brambor vytvořili roztomilé ježečky a skřítka Kucmocha. Měsíc listopad nám rychle uběhl a už se těšíme na prosinec, kdy si budeme zdobit třídu na Vánoce.

Mgr. Věra Krňávková